![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Litografier / Litografi 15992004
*
nr 1599 2004
Bertil Bull Hedlund
(1893-1950), Sverige
Litografi, Utsikt mot slottet, Stämpelsignerad. Bildmått: 33x24 cm, yttermått inklusive ram: 54x44 cm
Bull Hedlund, född 1893 i Falun, död 1950 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 februari 2024
kl 18:22:15
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/2 23:07:36
1
Vinnande bud
- Tema
19 feb
Stockholm
På Tema Stockholm den 19 februari har vi samlat konst av Slas Stig Claesson, Svenolov Ehrén, Caroline Grinda Christensen, Oscar Hernandez Soriano, Berndt-Rune Jäverbrant, Slava Kliuchnikov, Christina ...
Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
Bertil Bull Hedlund
Bull Hedlund, född 1893 i Falun, död 1950 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Bertil Bull Hedlund
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bertil bull hedlund grafik litografi litografier stämpelsignerad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige utsikt mot slottet
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:32
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:47
-
6296 Färglitografi
Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Sig..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:10
-
6012 Färglitografi
Frédéric Iriarte (f. 1963). Signerad, numrerad 81/..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:49
-
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:08
*
Bertil Bull Hedlund
Bull Hedlund, född 1893 i Falun, död 1950 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Stockholm
Läs mer om Bertil Bull Hedlund
nr 1599 2004
Bertil Bull Hedlund
(1893-1950), Sverige
Litografi, Utsikt mot slottet, Stämpelsignerad. Bildmått: 33x24 cm, yttermått inklusive ram: 54x44 cm
Bull Hedlund, född 1893 i Falun, död 1950 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 februari 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/2 23:07:36 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
19 feb
Stockholm
På Tema Stockholm den 19 februari har vi samlat konst av Slas Stig Claesson, Svenolov Ehrén, Caroline Grinda Christensen, Oscar Hernandez Soriano, Berndt-Rune Jäverbrant, Slava Kliuchnikov, Christina ...![](/tema/themes/{457CE3E8-417D-4322-AF2E-382890E83FD5}_183x97.jpg)
Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
Bertil Bull Hedlund
Bull Hedlund, född 1893 i Falun, död 1950 i Stockholm, svensk mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Bertil Bull Hedlund
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bertil bull hedlund grafik litografi litografier stämpelsignerad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige utsikt mot slottet
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:18 -
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:32 -
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:47
-
6296 Färglitografi
Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Sig..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:10 -
6012 Färglitografi
Frédéric Iriarte (f. 1963). Signerad, numrerad 81/..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:49 -
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:08